Blizny potrądzikowe to trwałe zmiany spowodowane utratą tkanki, które mogą przyjmować różne kształty i głębokości. Aby się ich pozbyć, najpierw należy je w kontrolowanych warunkach ponownie uszkodzić i w ten sposób zmusić organizm do prawidłowej regeneracji (bez wytworzenia nowej blizny). Do usuwania blizn potrądzikowych sprawdza się zastosowanie lasera frakcyjnego. Laser tworzy w skórze mikrouszkodzenia, jednocześnie pozostawiając wokół nich obszary nienaruszonej tkanki, co ułatwia i przyśpiesza prawidłowe gojenie. Zabieg wymaga około tygodniowej rekonwalescencji.

Rewolucyjnym sposobem redukcji rozległych blizn potrądzikowych jest najnowocześniejszy model lasera erbowo – yagowego stworzonego przez amerykańską firmę Sciton, Laser Pro Fractional Contour. Jest to pierwszy w historii laser frakcyjny, który pozwala lekarzowi kontrolować wiązkę światła podczas zabiegu, dzięki precyzyjnie ustalonej przez komputer głębokości, średnicy i gęstości działania na skórę, przy jednoczesnym wyeliminowaniu niekontrolowanego nagrzewania.

Działanie lasera Pro Fractional Contour pozwala na łączeniu zabiegów peelingu laserowego i frakcjonowania skóry w celu osiągania jeszcze bardziej rewelacyjnych efektów przy skróconym okresie rekonwalescencji.

Sciton Contour bezpiecznie usuwa warstwę skóry do głębokości zależnej od defektu skóry, pożądanego efektu i oczekiwanego czasu rekonwalescencji.

Zabieg peelingu laserowego stymuluje wzrost nowego kolagenu, co zwiększa grubość skóry i poprawia jej sprężystość. Powierzchnia skóry pokrywa się świeżymi komórkami, które nadają jej zdrowy wygląd.

Pro Fractional Therapy – rewolucyjna procedura laserowego frakcjonowania skóry w celu jej odnowy. Wykorzystywany jest tutaj promień lasera w celu przeprowadzenia zabiegu frakcyjnego, polegającego na wykonaniu w skórze mikroskopijnych „dziurek”. Otaczająca je zdrowa tkanka przyspiesza gojenie. Ta odpowiedź skóry w postaci gojenia się tkanki, powoduje tworzenie nowego kolagenu, który dodaje skórze jędrności i sprężystości, przez co tworzymy „nową” skórę.

Doskonałe rezultaty można osiągnąć już za pomocą jednego zabiegu, przy skróconym okresie rekonwalescencji. Liczba zabiegów różni się u konkretnych pacjentów. Średnio wykonuje się 1 – 3 zabiegów w odstępach 1 – 3 miesięcy.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może występować opuchlizna oraz odczucie pieczenia.

blizna na twarzy przed zabiegiem

PRZED TERAPIĄ

Blizna na twarzy po zabiegu

W TRAKCIE TERAPII

Przeciwwskazania:

   • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
   • przyjmowanie sterydów i retinoidów (izotek), curaccne, aknenormin
   • cukrzyca
   • skłonność do bliznowców
   • epilepsja
   • choroby serca
   • ciąża i okres laktacji
   • nowotwory skóry
   • świeża opalenizna