Utrzymanie gładkich nóg, pach czy okolic bikini to wyzwanie dla wielu pań, o którym jednak nie powinny zapominać. Odpowiednia pielęgnacja tych miejsc oraz regularne pozbywanie się zbędnego owłosienia mogą być jednak nieco uciążliwe. Szczególnie wtedy, gdy włosy są ciemne, mocne i bardzo szybko odrastają. Jest to nie tylko defekt estetyczny, ale może on przyczynić się także do wielu kompleksów. Żadna z pań nie chce bowiem pokazywać się z ciemnymi włosami na nogach czy rękach na plaży czy basenie. Niestety niektóre kobiety mają tendencję do bardzo szybkiego wzrostu owłosienia, które dodatkowo jest ciemne. W takich sytuacjach depilacja tradycyjnymi sposobami może być potrzebna nawet codziennie. Rozwiązaniem takiego problemu jest depilacja laserowa, którą wykonujemy w naszym Centrum Zdrowia i Pięknie w Gdańsku w dzielnicy Wrzeszcz oraz w Sopocie. To skuteczny sposób, żeby pozbyć się zbędnego owłosienia na długi czas.

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć o zabiegu?

Chociaż depilacja laserowa nie jest tanim zabiegiem, to jednak może znacząco wpłynąć na komfort codziennego życia. Właśnie dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na usuwanie włosów z nóg, pach czy okolic bikini w taki sposób. Co więcej, zabieg ten jest szczególnie dedykowany osobom, które mają problem ze zbyt obfitym owłosieniem, ale nie tylko. Doskonale sprawdzi się także u tych kobiet, u których występuje podrażnienie skóry po tradycyjnych metodach depilacji, na przykład maszynką jednorazową bądź depilatorem eklektycznym.

Depilacja w naszym Centrum Zdrowia i Piękna w Gdańsku polecana jest również osobom, które mają problem z wrastającymi włosami, mogącymi powodować tworzenie się różnego rodzaju krostek i wyprysków na skórze. Co ważne, zabieg ten pozwala nie tylko skutecznie usunąć owłosienie, ale działa pozytywnie także na skórę. Pozostawia ją miłą oraz przyjemną w dotyku. W skutecznej depilacji wykorzystujemy jedyny laser diodowy, odpowiedni do wszystkich kolorów włosów, czyli Syneron e-Max w technologii Elos.

Przygotowanie do zabiegu

Do depilacji należy się także odpowiednio przygotować. Konsultacja z lekarzem pomoże podjąć odpowiednie kroki, niezbędne do rozpoczęcia cyklu zabiegów. Podczas spotkania może on zakwalifikować pacjenta do konkretnego zabiegu i ustali parametry lasera używanego podczas jego wykonywania. Trzeba bowiem pamiętać, że depilację laserową należy powtórzyć kilkukrotnie. Wynika to z różnego tempa wzrostu włosów, więc całkowite usunięcie owłosienia, będzie możliwe po wykonaniu kilku zabiegów. Włosy, które znajdują się w fazie wzrostu, jako pierwsze reagują na światło lasera i to one są usuwane w pierwszej kolejności. Reszta pozostaje w fazie uśpienia, dlatego nie reaguje na laser. Właśnie dlatego zabieg musi być powtarzany, co 6 tygodni przez okres pół roku lub więcej. Wszystko zależy od indywidualnego stanu zdrowia danej osoby oraz uwarunkowań genetycznych.

Przygotowania do depilacji laserowej warto rozpocząć wcześniej, a wszystkich szczegółów na ten temat udzieli lekarz. Kosmetolog będzie wykonywać zabieg pod kierunkiem lekarza. Warto jednak zastosować się do następujących zasad:

 • Włosy muszą być zgolone przed depilacja,
 • Należy zrezygnować z leków światło uwrażliwiających, a także ziół o podobnym działaniu.

Wszystkie inne zalecenia przed depilacją laserową w naszym Centrum Zdrowia i Piękna w Gdańsku przekazuje nasz lekarz. Niezbędne będzie również wypełnienie ankiety, w której pojawią się pytania o stanie zdrowia, przebytych chorobach i przyjmowanych lekach. Dodatkowo nasz lekarz przeprowadza rozmowę, sprawdza stan skóry pacjenta oraz rodzaj jego włosów. Na tej podstawie dobierane są parametry lasera – jego moc oraz impulsy. W ten sposób depilacja przeprowadzana w naszym centrum w Gdańsku jest nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna.

Laserowa depilacja- Syneron e-Max w technologii Elõs

Tym, co wyróżnia oferowaną przez nas depilację laserową, jest nowoczesny oraz innowacyjny laser, który wyróżnia się wśród innych tego rodzaju zabiegów w całym Gdańsku. Z naszej oferty mogą skorzystać osoby o każdym kolorze skóry i pozbyć się zbędnego owłosienia z nóg, pach, wąsika, okolic bikini czy rąk.

Elõs™ – jedyna i opatentowana technologia do skutecznego i bezinwazyjnego usuwania wszystkich kolorów włosów (ciemnych, rudych, jasnych i siwych) ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną.

Ilość zabiegów zależy od koloru włosów, typu skóry oraz obszaru na ciele pacjenta. Zwykle potrzeba jest ok. 4-6 zabiegów.

Głowica terapeutyczna schładza skórę zabezpieczając naskórek przed przegrzaniem oraz wymusza przepływ prądu przez głębsze warstwy skóry impuls światła selektywnie podgrzewa zawierającą melaninę łodygę włosa, a łodyga oddaje ciepło do mieszka włosowego prąd płynąc przez skórę wykorzystuje różnice w oporze (temperaturze) tkanki i opływając łodygę bezpośrednio dogrzewa mieszek włosowy.

Urządzenie do depilacji Syneron e-Max

W przypadku laserów i systemu IPL energia światła musi zagrzać łodygę włosa. Ciepło z łodygi podgrzewa mieszek włosowy i go niszczy. Do skóry trzeba, więc dostarczyć odpowiednio wysoką energię. Ponieważ Elõs™ nie wymaga użycia tak wysokich poziomów gęstości energii światła, a uzupełniające oddziaływanie prądu RF nie ma związku z zawartością melaniny we włosie i skórze. Pozwala uniknąć skutków ubocznych oraz umożliwia skuteczną epilację każdego koloru włosów niezależnie od koloru skóry.

Rewolucyjna technologia elõs™

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę i hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynia, kolagen (teoria selektywnej fototermolizy).

Z racji, że własności elektryczne skóry zależne są od jej temperatury, prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie ogrzane światłem i dodatkowo je podgrzewa.

Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki temu technologia ta może być bezpiecznie stosowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią wykorzystywanej energii możemy stosować niższe jej wartości niż w przypadku użycia samego światła, co czyni te zabiegi znacznie bezpieczniejszymi.

Po zabiegu depilacji należy w szczególny sposób zadbać o skórę, żeby jej nie podrażniać. Nie należy zatem stosować kosmetyków z alkoholem, a jeśli depilowane były pachy, to warto również zrezygnować ze stosowania antyperspirantów przez kilka dni. Nie wolno także trzeć skóry ani jej szorować. Należy pamiętać o tych kilku czynnikach, żeby cieszyć się piękną i gładką skórą po depilacji.

Przeciwskazania:

   • Ciąża
   • Stymulator serca
   • Stosowanie leków światłouczulających
   • Choroby immunologiczne
   • Aktywne zmiany zakaźne

Nowoczesna wielofunkcyjna platforma umożliwiająca współpracę z 10 różnymi aplikatorami obejmującymi wszystkie rodzaje zabiegów wykonywanych w medycynie estetycznej za pomocą energii światła. Unikalny zestaw trzech aplikatorów umożliwia wykonanie pełnej odnowy skóry (ujędrnianie + fotoodmładzanie +usuwanie zmian naczyniowych + usuwanie głębokich zmarszczek) w trakcie jednej wizyty.

Rewolucyjna technologia elõs™

Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę i hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania energia światła konwertowana jest na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynia, kolagen ( teoria selektywnej fototermolizy).

Ponieważ własności elektryczne skóry zależne są od jej temperatury, prąd RF przepływając przez skórę wybiera drogę przez tkanki wstępnie ogrzane światłem i dodatkowo je podgrzewa.

Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki temu technologia ta może być bezpiecznie stosowana w przypadku wszystkich typów skóry. Ponieważ światło jest tylko częścią stosowanej energii możemy stosować niższe jej wartości niż w przypadku użycia samego światła, co czyni te zabiegi znacznie bezpieczniejszymi.