Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy są to blizny – pasma scieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w okresie dojrzewania, nagłej zmiany masy ciała, często u osób otyłych lub z dużą ilością masy mięśniowej.

W powstawaniu rozstępów odgrywają rolę czynniki hormonalne , w okresie dojrzewania, ciąży, karmienia, w przypadku schorzeń endokrynologicznych lub osób stosujących sterydy.

Rozstępy skóry początkowo są czerwonawe lub sinoczerwone w postaci widocznych podłużnych , nieregularnych kresek, a następnie przechodzą w barwę perłowobiałą, są zapadnięte i pomarszczone.

Rozstępy stanowią problem kosmetyczny, mimo iż z czasem stają się mniej widoczne, przybierając kolor skóry otaczającej. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, górnej część ud, okolic brzucha, bioder, piersi, stawów kolanowych i barkowych.
Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii świeżych rozstępów, czyli możliwie najwcześniej od wystąpienia zmian.

r1

PRZED TERAPIĄ

r2

W TRAKCIE TERAPII

r3

PO TERAPII

Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych technik laserowych obecnie uzyskuje się bardzo dobre efekty w każdej fazie istnienia rozstępów. Najlepsze wyniki w procesie leczenia i usuwania rozstępów uzyskujemy przy zastosowaniu kilku metod tak, aby terapia była wielopłaszczyznowa. W naszej Klinice opracowaliśmy niezwykle skuteczne, skojarzone metody terapii rozstępów, wykorzystując działanie laseroterapii, połączone z mezoterapią i mikrodermabrazją.

   • Syneron e-Max w technologii Elõs
   • System VPL
   • Mezoterapia
   • Peelingi medyczne

Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, iż nie można całkowicie zlikwidować rozstępów, można natomiast znacznie poprawić ich wygląd, spowodować iż będą prawie nie widoczne, bardziej estetyczne